Dinamo – Steaua 1-1

Dinamo și Steaua au remizat încă o dată în prima etapă a play-off-ului Ligii Întâi.
După 0-0 joi în semifinalele Cupei, cele două rivale au oferit un meci mult mai spectaculos. Hamroun a deschis scorul în minutul 10, gol contestat de dinamoviști pentru un posibil offside. Imediat, fiecare echipă și-a trecut în cont câte o bară. În minutul 36, Ciprian Marica a ieșit accidentat iar Laurențiu Reghecampf a ales să îl înlocuiască pe atacant cu un mijlocaș defensiv, Muniru. Meciul s-a schimbat din acel moment. Dinamo a dominat repriza secundă iar în minutul 81 fostul stelist Bicfalvi a egalat după ce tot el a mai trimis o dată mingea în bară și a executat excelent o lovitură liberă, parată spectaculos de Niță.
Steaua putea da lovitura în minutul 96, când Cerniauskas i-a salvat pe alb-roșii la ocazia lui Tade.
Să mai spunem că Steliano Filip și Hamroun au fost eliminați în urma unui conflict, în minutul 85.
Dinamo rămâne la 4 puncte de Astra Giurgiu în timp ce Steaua are un handicap de 6 puncte față de lider, care sâmbătă a trecut cu 2-0 de Viitorul. Astăzi se va juca și al 3-lea meci al etapei inaugurale a play-off-ului, ASA Tg Mureș – Pandurii Tg Jiu.