Dinamo revine pe primul loc in Liga 1

Dinamo a revenit pe primul loc iun Liga Intai dupa ce a invins-o cu 3-2 pe Ceahlaul Piatra Neamt si CFR Cluj a pierdut cu 2-4 acasa cu Concordia Chiajna. In Stefan cel Mare ‘alb-rosii’ au avut 3-0 dupa o ‘dubla’ reusita de Alexe si un gol al ‘veteranului’ Danciulescu, insa Moti a fost incasat al 2-lea galben in minutul 79 si Ceahlaul a punctat de doua ori in prelungiri, prin Badescu si Golubovici. La Cluj, Iordache a inscris pentru Concordia, Vranjes a egalat, Krumov a facut 2-1 pentru ilfoveni, apoi Rocha si Dos Santos au dus scorul la 4-1. Ardelenii au mai reusit doar sa reduca putin diferenta prin Rony, iar ambele formatii au terminat in 10, dupa ce Muzac si Muresan au fost eliminati cu un sfert de ora inaintea finalului. In fine tot duminica Petrolul Ploiesti a remizat in deplasare cu Vointa Sibiu, 1-1. Runda a 27-a e termina luni cu 3 meciuri: de la ora 19:00 FCM Targu Mures – Sportul Studentesc si Gaz Metan – Pandurii, iar de la ora 21:30 ‘U’ Cluj joaca la FC Brasov.