Dinamo Kiew – Steaua 3-1

Dupa ce Chipciu a nimerit bara, ucrainenii au deschis scorul inainte de pauza prin Iarmolenko iar la jumatatea reprizei secunde acelasi jucator a pasat decisiv pentru Kravets.

Intrat cu 10 minute inainte de final, Rusescu a redus din handicap in minutul 89 dupa o pasa de efect a lui Keseru. Steaua a fortat egalarea dar a mai incasat un gol in prelungiri dupa un hent clar al unui adversar, faza ce a generat proteste vehemente.

Antrenorul Costel Galca s-a declarat nemultumit si de faptul ca arbitrul a trecut cu vederea cateva faulturi ale ucrainenilor. El a explicat ca l-a schimbat pe Stanciu la 25 de minute dupa ce l-a introdus in repriza secunda fiindca nu a avut atitudinea potrivita si nicio contributie.

In celalalt meci, Alborg a invins-o cu 1-0 pe Rio Ave astfel ca Steaua ramane favorita la calificare datorita victoriei 6-0 cu danezii. Urmeaza dubla cu Rio Ave, primul meci pe Arena Nationala la 23 octombrie.