Dinamo a învins-o pe Poli Iași și Viitorul a remizat cu Timișoara

Dinamo a învins-o cu 2-1 pe teren propriu pe CSM Poli Iași, în etapa a 9-a a Ligii 1.

De la moldovenii au fost eliminați doi jucători: Cioinac în minutul 51 și Frăsinescu în prelungiri.

Pentru Dinamo au marcat Steliano Filip în minutul 8 și Paul Anton în minutul 52 din penalty, iar Platini a punctat în minutul 41 pentru oaspeți.

După eliminarea lui Frăsinescu, antrenorul secund al lui Poli Iași, Eugen Trică a plecat la vestiare, fără să fie trimis de arbitru, dar a traversat terenul pe la jumatate, iar centralul l-a eliminat.

Tot sâmbătă, campioana FC Viitorul a terminat la egalitate: 1-1, pe teren propriu cu ACS Poli Timișoara.

Ganea a marcat în minutul 25 pentru echipa lui Gică Hagi, iar Ciucur a egalat în minutul 67.