Denis Alibec este apt de joc cu CSU Craiova

Vești bune pentru FCSB – cel mai valoros fotbalist al “roș-albaștrilor”, Denis Alibec nu are probleme medicale grave și va putea evolua fără restricții în următoarele meciuri din play-off.
Atacantul a marcat două goluri și a dat o pasă decisivă joi, în victoria cu 3-0 contra campioanei Astra Giurgiu, dar a fost schimbat în minutul 38, fiindcă acuza dureri în zona inghinală. A făcut vineri un control cu rezonanță magnetică, iar medicii l-au anunțat că nu are nimic serios. Totuși, antrenorul Laurențiu Reghecampf ar putea să nu îl folosească din primul minut la meciul din deplasare cu CS “U” Craiova, programat duminică de la ora 20:30.

Denis Alibec va discuta luni seară, în direct, cu ascultătorii Europa FM. El va fi invitatul lui Ovidiu Ioanițoaia la ora 21:00, în emisiunea “Tribuna Zero”.
Prima confruntare în play-off-ul Ligii 1 va avea loc tot duminică. CFR Cluj și FC Viitorul se întâlnesc de la ora 18:00, iar luni, la 20:30, Astra o primește pe Dinamo.