CSU Craiova – FCSB: 2-5 în Liga 1

FCSB a învins-o cu 5-2 în deplasare pe CS Universitatea Craiova şi a trecut pe primul loc în Liga 1 în etapa a 16-a.

În partida jucată la Severin, Harlem Gnohere a deschis scorul în primul minut, Teixeira a făcut 2-0 în minutul 33, Florin Tănase a punctat în minutul 52, apoi Larie a marcat un autogol în minutul 66, Kelic a bifat şi el un autogol în minutul 70, tot el a trimis mingea şi în poarta adversarilor în minutul 77, iar până la final oaspeţii au mai înscris odată prin Coman în minutu 83.

FCSB a trecut acum pe primul loc, având 35 de puncte, cu unul mai mult decât CFR Cluj, care a remizat tot duminică, 0-0 acasă cu Gaz Metan Mediaş.
Runda a 16-a se va încheia luni cu două meciuri: Sepsi Sfântu Gheorghe – FC Botoşani de la ora 18:00 şi Dinamo – FC Viitorul, de la 20:45.