CSU Craiova a câștigat cu 4-0 un amical în Malta

Formația olteană a bifat a 4-a victorie la rând în stagiul de pregătire din Malta: 4-0 cu AC Wolfsberger din prima ligă austriacă.
Andrei Ivan a reușit o “dublă” în minutele 38 și 39, Băluță a marcat și el în minutul 62, iar tabela a închis-o Nuno Rocha în minutul 88. Antrenorul Gigi Mulțescu a făcut doar 3 schimbări pe parcurs, pentru a “contura” un prim 11 înaintea reluării Ligii 1. În stagiul maltez, craiovenii au remizat 1-1 cu Fortuna Dusseldorf și au câștigat alte 3 amicale: 2-1 cu St. Gallen, 3-1 cu Hibernians Paola și 4-1 cu Winterthur.
Tot miercuri, campioana Astra Giurgiu a pierdut cu 1-3 o partidă de pregătire cu polonezii de la Pogon Szczecin, în cantonamentul din Cipru. Golul giurgiuvenilor a fost marcat de Junior Morais, iar antrenorul Marius Șumudică a făcut 12 schimbări până la final.