CSMS Iasi – Steaua 0-3

Breeveld a deschis repede scorul, in minutul 13 iar apoi au mai marcat Rusescu si Tosca. Antrenorul Costel Galca i-a mai folosit printre altii pe portarul Cojocaru, Valceanu, Luchin, Neagu, Matei sau Pham Huy. El a anuntat ca in 2015 isi doreste un joc mai ofenisv si sa castige toate cele 3 competitii in care Steaua este implicata. Ce alte planuri mai au ros-albastri puteti afla diseara de la presedintele consiliului de administratie, Valeriu Argaseala, invitatul lui Ovidiu Ioanitoaia in emisiune Tribuna Zero la Europa Fm de la ora 21.

Revenind la Cupa Ligii, Astra Giurgiu a trecut in sferturi de FC Viitorul cu 3-1. Alibec si Cristescu au facut 2-0 inca din primele 10 minute de joc iar la jumatatea reprizei Putanu si-a marcat un autogol. Tanase a inscris din penalty pentru echipa lui Hagi in repriza a doua. In semifinalele Cupei Ligii s-au mai calificat Dinamo si Pandurii Tg Jiu.

Meciurile de ieri au fost ultimele oficiale jucate anul acesta in Romania.