CSM Iasi si CS Severin au castigat cate 3 puncte in etapa a 15-a a Ligii 1

CS Severin si CSMS Iasi au obtinut cate 3 puncte dupa primele doua meciuri din etapa a 15-a a Ligii Intai.

Severinenii au obtinut prima victorie din acest sezon. Echipa antrenata de Nicolo Napoli aflata pe ultimul loc a inscris spre final prin Neacsa si are acum 8 puncte. Bistritenii pregatiti de Nae Manea raman si ei tot in zona retrogradarii, pe locul al 17-lea, penultimul, cu doar 10 puncte. CSMA Iasi a marcat golul victoriei cu 1-0 la Gaz Metan Medias abia in al 3-lea minut de prelungiri, prin Patulea. Moldovenii antrenati de Liviu Ciobotariu sunt pe pozitia a 16-a si incep sa spere la salvare in timp ce Mediasul sta momentan pe 13, dar ar putea cadea sub linie, daca ‘U’ Cluj si Ceahlaul vor obtine rezultate pozitive in aceasta runda. Antrenorul Gaz-ului, Cristi Pustai a anuntat ca ar putea pleca, dupa ce publicul i-a cerut demisia.

Sambata sunt programate alte trei meciuri: Ceahlaul – Otelul la ora 16:00, Astra – Petrolul de la 19:00 si Dinamo – FC Vaslui de la 21:30.