CS Mioveni vrea sa se retraga din campionat

CS Mioveni ameninta cu retragerea din Liga a 2-a, daca FRF nu va fi de acord cu rejucarea meciului cu CFR Cluj din Cupa Romaniei. Conducerea clubului argesean spune ca echipa antrenata de Claudiu Niculescu a fost dezavantajata de arbitraj si la intalnirea din campionat cu Olimpia Satu Mare, iar presedintele Federatiei: Razvan Burleanu nu a raspuns inca scrisorii deschise de dupa partida cu clujenii.

Amintim, CS Mioveni a pierdut cu 3-4 contra CFR-ului, insa adversarii au marcat golul de 3-3, dupa ce nu le-au inapoiat o minge respinsa in out pentru ca un jucator era accidentat. In ciuda lipsei evidente de fair play, golul a fost acordat. La meciul cu Satu Mare, pitesteni au inscris in minutul 86, arbitrul a validat reusita, dar s-a razgandit dupa un minut si a anulat-o.