Confidenţialitate


CS FC Dinamo – CSA Steaua: 2-2 în Liga a 4-a


CS FC Dinamo – CSA Steaua: 2-2 în Liga a 4-a

Surpriză în liga a 4-a, unde evoluează marile rivale Academia Rapid și CSA Steaua.

Roș-albaștrii au scos doar o remiză în deplasare la CS FC Dinamo, 2-2, și sunt la două puncte în spatele giuleștenilor.

Echipa antrenată de Marius Lăcătuș a deschis scorul în minutul 24 prin Bâtfoi și și-a majorat avantajul în minutul 43, când Rasdan a șutat puternic sub bară.

Dinamoviștii au redus din diferență chiar la faza următoare prin Ivan și au restabilit egalitate în minutul 61, după reușita lui Andrei Vlad.

Academia Rapid are acum 44 de puncte, cu două mai mult decât CSA Steaua, care are însă și un meci mai puțin disputat.

Alb-vișinii au învins-o marți seară în Giulești, cu 5-0 pe AS Tricolor, goluri marcate de Daniel Pancu, Vasile Maftei, Grigore, Duriță și Vlada.

Tot cu 5-0 a trecut și Metaloglobus de Venus 1914, iar Progresul 1944 Spartac a remizat: 1-1 cu AS Termo.


Ultimele stiri
Senatul dezbate și votează moțiunea simplă împotriva ministrului de Interne, Cătălin Predoiu

Camera Deputaților dezbate moţiunea simplă pe Justiţie | Ministrul Marinescu este invitat şi la “Ora Guvernului”

‘Corupţia Ucide’ – scrisoare deschisă către CSM: Separarea puterilor în stat nu presupune separarea Justiţiei de societate

Negocierile pentru Ucraina: Delegaţiile americană şi ucraineană salută discuţii “productive şi constructive” la Miami

AUR cere sesizarea CCR cu privire la un conflict juridic de natură constituţională între preşedinte şi puterea judecătorească

Preşedintele Nicuşor Dan discută cu magistraţii despre situaţia din Justiţie, la Palatul Cotroceni

Atac cibernetic major la Apele Române. Hackerii au cerut bani. Autoritățile spun că funcționarea stațiilor de lucru nu…

Președintele Dan:”Magistrații se tem. Au cerut să vină pe rând sau să fie preluați din benzinării, pentru a…

Președintele Nicușor Dan anunță referendum în Justiție

O dronă a fost găsită într-o pădure din județul Argeș. Aparatul avea atașată o parașută. | AUDIO