Confidenţialitate


CNCAV: Puțin peste 11.000 de persoane, vaccinate anti-COVID în ultimele 24 de ore


CNCAV: Puțin peste 11.000 de persoane, vaccinate anti-COVID în ultimele 24 de ore

Comitetul Naţional de Coordonare a Activităţilor privind Vaccinarea împotriva COVID-19 a informat, miecuri seara, că 11.017 doze de vaccin Pfizer, Moderna, AstraZeneca şi Johnson&Johnson au fost administrate în ultimele 24 de ore, dintre care 7.951 reprezintă prima doză, iar 3.066 doza a doua.

Potrivit CNCAV, au fost înregistrate două reacţii adverse toate de tip general.

De la debutul campaniei de vaccinare, s-au înregistrat 17.012 reacţii adverse la vaccinurile anti-COVID, 1.810 de tip local şi 15.202 de tip general.

De la începutul campaniei de vaccinare anti-COVID, în România au fost administrate 9.782.320 de doze pentru 5.258.814 persoane, dintre care 5.142.278 au primit schema completă.


Ultimele stiri
Papa Leon, reacție dură față de liderii lumii care încep războaie, la slujba de Florii de la Vatican…

Selecționerul Mircea Lucescu a fost transportat la spital, după ce i s-a făcut rău în timpul unei ședințe…

Statele Unite se pregătesc pentru operațiuni militare pe teren în Iran, afirmă oficiali americani pentru presa de la…

Cod galben de ploi și ninsori în jumătatea estică a țării, valabil până luni dimineață la ora 10:00,…

Ierusalimul nu va mai sărbători tradiţionala Duminică a Floriilor, din cauza războiului cu Iranul | AUDIO

Olt: Explozia din apartamentul din Caracal, cauzată de o acumulare de gaze de la aragaz

Brigada Rutieră: Restricţii de circulaţie în Capitală cu ocazia procesiunii de Floriile catolice

Procesiune romano-catolică de Florii – duminică, în centrul Bucureştiului | AUDIO

Hidrologii au emis o avertizare de cod galben de inundații, valabilă pentru râuri din 16 județe | Ilfov,…

Autoritățile din Râmnicu Vâlcea au majorat taxele pentru concesionarea locurilor de veci și întreținerea cimitirelor