Chiajna – FCSB: 1-2 în Liga 1

Vicecampioană României, FCSB a învins-o cu 2-1 în deplasare pe Concordia Chiajna, în etapa a 4-a a Ligii 1, după ce a fost condusă o repriză și jumătate.

Ilfovenii au deschis scorul prin Cristescu în mintul 53, dar Daniel Benzar a egalat în minutul 75 cu un șut la vinclu și Dennis Man a adus victoria în minutul 85, într-o fază la care gazdele au acuzat un fault la portarul Bălgrădean.

FCSB rămâne pe podium, pe locul al 3-lea, la egalitate de puncte cu lidera FC Botoșani și cu CFR Cuj, dar cu golaveraj mai slab. Chiajna este pe poziția a 12-a, cu un singur punct din 4 meciuri.

Tot duminică, CS Universitatea Craiova a terminat la egalitate, 1-1, partida de pe teren propriu cu Astra Giurgiu. Au marcat Mitriță în minutul 51 pentru olteni, după ce și Balaure deschisese scorul în minutul 9 pentru giurgiuveni.

Astra este pe treapta a 4-a cu 7 puncte, la 3 puncte de formațiile de pe podium, iar CSU Craiova stă pe locul al 6-lea cu 6 puncte.

Runda a 4-a se a încheia luni, cu partida Dinamo Gaz Metan Mediaș, de la ora 21:00.