Confidenţialitate


CFR Cluj – Lazio Roma: 2-1 în Europa League


CFR Cluj – Lazio Roma: 2-1 în Europa League

CFR Cluj a debutat cu o victorie foarte valoroasă în grupele Europa League: 2-1, acasă, cu Lazio Roma.

Pe stadionul din Gruia, italienii au deschis scorul în minutul 25, după o reluare cu capul a lui Bastos, din corner.

Campioana României a egalat în minutul 40, când Djokovici a fost faultat în careu și Ciprian Deac a transformat lovitura de la 11 metri.

Golul victoriei a fost marcat în minutul 75 de Billel Omrani, care a șutat în transversală, mingea a ricoșat tot la el și apoi a reluat-o cu capul, cu boltă, peste portarul “lazialilor”.

Atacantul francez, care a intrat în partea a 2-a în locul ivorianului Lacina Traore, mai ratase alte câteva ocazii mari.

O evoluție apreciată a avut și portarul Arlauskis, cu mai multe intervenții decisive.

Radu Ștefan n-a făcut parte din lotul lui Lazio Roma pentru această partidă.

În celălalt meci al grupei, Celtic Glasgow și Rennes au remizat, 1-1 pe terenul francezilor, deci CFR Cluj se află acum pe primul loc în ierarhie, după prima rundă din Europa League.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”