CFR Cluj a mai castigat un amical in Austria

CFR Cluj a castigat al 3-lea meci de pregatire in stagiul de pregatire in Austria. Ardelenii i-au invins cu 2-0 pe rusii de la Volga Nijni Novgorod, la care este legitimat si Mihaita Plesan. Golurile formatiei antrenate de Mircea Rednic au fost marcate de Deac in minutul 24 si Cadu, dintr-un penalty in minutul 68. Pe parcurs s-au facut doar 7 schmbari, iar Florin Costea, revelatia primelor doua amicale, a intrat abia in minutul 60. Au fost testate insa noile achizitii: Gregory Tade si Damjan Djokovic. CFR Cluj mai joaca si miercuri, la 16:30, cu israelienii de la Maccabi Haifa. Tot luni, in cantonamentul din Turcia, Viitorul Constanta a remizat, 1-1, tot cu o echipa rusa – Mordovia Saransk, meci oprit la pauza din cauza ploii torentiale. Pentru constanteni a marcat Vlad Rusu.