Confidenţialitate


Cazul Caracal de Moldova: Tânără ucisă de șoferul în mașina căruia s-a urcat la ocazie


Cazul Caracal de Moldova: Tânără ucisă de șoferul în mașina căruia s-a urcat la ocazie

Un caz din Republica Moldova amintește presei de la Chișinău despre Dosarul Caracal, în care două tinere au fost ucise de șoferul în mașina căruia s-au urcat la ocazie.

O tânără de 19 ani din țara vecină a avut aceiași soartă. Presupusul autor a fost prins și se află în arest.

Tânăra din Republica Moldova a dispărut în seara zilei de 12 aprilie.

Cadavrul ei a fost găsită, de-abia la acest sfârșit de săptămână, după mai multe zile de căutări. Între timp, însă, polițiștii i-au refăcut traseul din seara dispariției.

Ea se întorcea de la serviciu și se urcase în orașul Orhei într-o mașină de ocazie. Imaginile au apărut pe camerele de supraveghere.

Șoferul – presupusul autor – a fost reținut pentru 30 de zile. Este vorba despre un fost polițist, care neagă, însă, că i-ar fi făcut ceva tinerei – însărcinată în 6 luni.

Cazul a amintit jurnaliștilor de la Chișinău de cazul Caracal, în care două fete – Alexandra Măceșanu și Luiza Melencu – au fost ucise de Gheorghe Dincă, tot după ce s-au urcat, la ocazie, în mașina acestuia.

Foto: Facebook


Ultimele stiri
Cum explorați o gamă de parfumuri pentru a găsi aroma care vă definește (P)

Ce este tehnologia eSIM și cum îți schimbă călătoriile (P)

Magistrații, față în față cu președintele Nicușor Dan, la Palatul Cotroceni. Ce nereguli îi sunt comunicate. Judecător: În…

Senatul dezbate și votează moțiunea simplă împotriva ministrului de Interne, Cătălin Predoiu

Camera Deputaților dezbate moţiunea simplă pe Justiţie | Ministrul Marinescu este invitat şi la “Ora Guvernului”

‘Corupţia Ucide’ – scrisoare deschisă către CSM: Separarea puterilor în stat nu presupune separarea Justiţiei de societate

Negocierile pentru Ucraina: Delegaţiile americană şi ucraineană salută discuţii “productive şi constructive” la Miami

AUR cere sesizarea CCR cu privire la un conflict juridic de natură constituţională între preşedinte şi puterea judecătorească

Preşedintele Nicuşor Dan discută cu magistraţii despre situaţia din Justiţie, la Palatul Cotroceni

Atac cibernetic major la Apele Române. Hackerii au cerut bani. Autoritățile spun că funcționarea stațiilor de lucru nu…