Confidenţialitate


Brexitul se amână până pe 31 ianuarie 2020


Brexitul se amână până pe 31 ianuarie 2020

Cele 27 de state care vor rămâne în Uniunea Europeană au decis, luni, la Bruxelles, să accepte solicitarea Londrei de amânare a Brexitului cu trei luni

Donald Tusk a anunțat, pe Twitter, că liderii Uniunii Europene au fost de acord cu o nouă prelungire a termenului la care Marea Britanie ar trebui să părăsească Uniunea Europeană. Noul termen este 31 ianuarie 2020.

Aceasta este o nouă amânare a BREXIT, cerută de britanici. Marea Britanie trebuia să părăsească UE pe 29 martie 2019, apoi până la 12 aprilie şi, cel mai recent termen, până la 31 octombrie 2019.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”