Confidenţialitate


Blue Air: Clienții care au luat bilete către sau dinspre anumite zone Italia, pot schimba data călătoriei


Blue Air: Clienții care au luat bilete către sau dinspre anumite zone Italia, pot schimba data călătoriei

Pasagerii Blue Air care au achiziționat bilete către Bologna, Florența, Milano sau Torino pentru perioada 27 februarie – 15 martie au posibilitatea să modifice gratuit datele de călătorie, a anunțat, joi, operatorul aerian, într-un comunicat.

„Toți pasagerii care au achiziționat un zbor internațional Blue Air, cu date de călatorie între 27 februarie și 15 martie 2020 (inclusiv), către sau dinspre Bologna, Florența, Milano sau Torino, și al căror bilet a fost emis până la 27 februarie 2020 inclusiv, vor putea să iși modifice datele de călătorie în mod gratuit, o singură dată, fără plata taxei de rebooking. Pasagerii vor achita numai diferența de tarif, acolo unde este cazul”, se precizează în comunicat.

Cei care doresc să schimbe data călătoriei trebuie să anunțe operatorul aerian cu cel puțin patru ore înaintea orei de zbor inițiale.

În comunicat se precizează că niciun zbor Blue Air nu a fost anulat din cauza epidemiei de coronavirus.


Ultimele stiri
România în Direct. Summitul B9: Mai putem plăti Ucraina pentru pacea din Europa?

Salariul mediu, aproape de 6000 de lei. Domeniile în care se câștigă cel mai mult | AUDIO

Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare