Atletico Madrid si Bayern Munchen, in semifinalele Ligii Campionilor

Dupa 1-1 in tur, aseara, pe Vicente Calderon, gazdele au deschis fulgerator scorul, in minutul 5 , prin Koke. Putea fi 3-0 pana in minutul 20 dar transversala lui Pinto s-a opus in doua randuri. Cu Messi anihilat complet, Barca si-a creat putine ocazii importante.

Tabloul semifinalelor a fost completat de Bayern Munchen, care a trecut pe teren propriu, cu 3-1 de Manchester United iar in prima mansa a fost deasemenea 1-1. Dupa un gol anulat pe motiv de offside inainte de pauza, englezii au reusit performanta de a deschide scorul printr-un sut exceptional al fundasului Evra. Bavarezii au pus mingea la centru si au egalat instantaneu, prin Mandzukici. Muller si Robben au mai marcat apoi pentru detinatoarea treofeului.

Amintim, in semifinalele Ligii Campionilor mai sunt calificate Real Madrid si Chelsea Londra iar maine va avea loc tragerea la sorti.