Atletico Madrid – FC Barcelona 2-3

Toate golurile s-au marcat intr-o prima repriza incendiara. Torres a deschis scorul pentru gazde inca din primul minut dar Neymar a egalat dupa numai 8 minute. Raul Garcia a facut 2-1 pentru Atletico, din penalty, in minutul 30. Tot in 8 minute a egalat Barcelona, autogol Miranda. La scurt timp, Atletico a cerut penalty la un hent in careu comis de Jordi Alba, arbitrul a lasat jocul sa continue, si fundasul catalan a ajuns la cealalta poarta, pasand pentru o noua reusita a lui Neymar.

Spriritele s-au incins la pauza si Gabi a vazut cartonasul rosu pentru un incident petrecut la vestiare. Atletico a terminat meciul in 9 dupa ce si Mario Suarez a fost eliminat in minutul 84 dar in repriza secunda nu s-a mai inscris. FC Barcelona castigase meciul tur cu 1-0.