Confidenţialitate


Atentatul de la Nisa: Momentul în care camionul a pătruns în mulțime – VIDEO


Atentatul de la Nisa: Momentul în care camionul a pătruns în mulțime – VIDEO

Un camion a intrat în mulţimea care urmărea, după lăsarea întunericului, spectacolul de artificii prilejuit de Ziua Naţională a Franţei, la Nisa.

Camionul era unul frigorific și martorii spun că a intrat în mulțime cu 60-70 de km la oră.

Ar fi intrat în zig-zag, pe o distanță de 2 kilometri.

Postul de televiziune BFM anunţă că forţele de ordine l-au împuşcat pe şoferul camionului care a intrat în plină mulţime în oraşul francez Nisa.

“E oroarea absolută, indescriptibilă. Șoseaua, trotoarele, în dreptul Palatului Mării, sunt pline de cadavre. Sunt corpuri peste tot. Sunt evacuați oamenii care se mai află acolo și care plâng, sunt sub șoc”, a declarat un martor.

Ultimul bilanț anuntă peste 70 de persoane decedate.

Preşedintele francez, Francois Hollande, a convocat, la Paris, o celulă de criză după atentatul comis la Nisa, potrivit postului de televiziune BMF TV

 


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”