Astra – FCSB: 0-1 în Liga 1

Campioana Astra Giurgiu a fost învinsă cu 1-0 pe teren propriu de FCSB, care a egalat-o astfel pe lidera FC Viitorul, în penultima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Golul a fost marcat în minutul 12 de Gnohere, din pasa lui Alibec. FCSB și FC Viitorul au câte 41 de puncte, iar Dinamo are 39, pe poziția a 3-a.

În ultima etapă se vor juca meciurile DinamoAstra, FCSBCSU Craiova și FC Viitorul CFR Cluj, sambătă, de la aceeași oră: 20:00.

Tot luni, în play-out, CSM Poli Iași a învins-o pe teren propriu, cu 3-0, pe Pandurii Târgu Jiu, în ultimul meci al etapei a 9-a. Au înscris Golubovici în minutele 34 și 80, plus Răuță în minutul 86.

Moldovenii rămân lider în play-off, iar oltenii sunt pe penultimul loc, retrogradabil.