Confidenţialitate


Arad: Șofer prins cu 197 km/h pe un drum județean


Arad: Șofer prins cu 197 km/h pe un drum județean

Un șofer a fost prins pe un drum județean din Arad în timp ce circula cu 197 de km/h.

Acesta a rămas fără permis de conducere pentru următoarele 3 luni și a fost și amendat.

Purtătorul de cuvânt al Poliției Arad, Adina Aconstantinesei:

Polițiștii Serviciului Rutier au depistat ieri, 10 martie, un bărbat de 26 de ani, din Sântana, în timp ce conducea un autoturism pe D.J. 792C, în afara localității Sântana, cu o viteză de 197 km/h, depășind viteza legală cu 107 km/h.

Bărbatul o fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.900 de lei, fiindu-i reținut permisul de conducere pentru o perioadă de 90 de zile.

 


Ultimele stiri
Proiect de lege: certificat de calificare profesională după clasa a X-a pentru elevii de la licee tehnologice. Deputat…

Pui de urs, capturat în incinta Școlii de Agenți de Poliție din Câmpina. Animalul va fi relocat într-o…

Madonna, Shakira și BTS vor concerta în pauza finalei Cupei Mondiale de fotbal 2026 | AUDIO

Directorul general al Microsoft Israel, demis după ce serviciile companiei au fost utilizate pentru supravegherea palestinienilor

DEȘTEPTAREA: Amenzi de până la 6.000 de lei pentru gălăgie, după adoptarea legii în Camera Deputaților

Pontaj electronic obligatoriu în spitalele de stat: proiect depus de USR în Parlament | AUDIO

Sindicaliştii din Apele Române, protest în Bucureşti. Angajații se tem de concedieri și reclamă salariile mici | AUDIO

Rusia va putea trimite trupe în străinătate pentru a proteja cetăţenii ruşi, conform unui proiect de lege adoptat…

Producător de la Hollywood, condamnat la doi ani de închisoare în dosarul morţii actorului Matthew Perry | AUDIO

Acordul România-Ucraina privind apărarea împotriva dronelor va fi gata „în scurt timp”, transmite Zelenski | AUDIO