Ana Bogdan, eliminată în primul tur de la Roland Garros | AUDIO

Ana Bogdan a fost eliminată în primul tur de la Roland Garros. Românca a pierdut în trei seturi în fața jucătoarei Camila Osorio din Columbia.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Meciul a durat aproape două ore și 10 minute. În primul set, ambele jucătoare au mers cap la cap până la 3-3, când Ana Bogdan a început să joace mai bine – setul s-a terminat 6 – 3, notează Gazeta Sporturilor.

În setul secund – lucrurile au stat invers.

Jucătoarea din Columbia a reușit să se impună cu 6 la 3 și a trimis meciul în decisiv. Ana Bogdan nu a reușit însă să se impune în al treilea set și a fost învisă cu 7 la 5.

Irina Begu, însă, s-a calificat în turul al doilea după ce a trecut ieri în două seturi de Anna Bondar – scor 6-4, 6-2.

O va întâlni acum pe Sara Errani. Sorana Cârstea se va duela mâine în primul tur pe jucătoarea din Italia – Jasmine Paolini.

Sursa foto: Shutterstock