Amical: Anglia – Portugalia 1-0

Una dintre favoritele de la Euro, Anglia, a învins cu 1-0 Portugalia într-un amical de calibru jucat aseară pe Wembley.
Oaspeții au rămas în 10 din minutul 35 când Bruno Alves a fost eliminat iar unicul gol a fost marcat cu 5 minute inate de finalul meciului de fundașul lui Manchester United, Smalling. Anglia a jucat într-un sistem 4-3-3 în ofensivă cu Rooney, Vardy și Kane. A lipsit starul Portugaliei, Cristiano Ronaldo, aflat încă în vacanță după ce a câștigat Liga Campionilor cu Real Madrid.
Diseară de la ora 21, pe Arena Națională, România va întâlni Georgia, în ultimul meci de verificare înaintea plecării în Franța.

Ascultă online Europa FM / Descarcă gratuit aplicaţia Europa FM pentru Android sau aplicaţia Europa FM pentru iOS