Ajax, AEK și Young Boys sunt în grupele Ligii Campionilor

Ajax Amsterdam, AEK Atena și Young Boys Berna sunt primele echipe calificate în grupele Ligii Campionilor, după meciurile din returul play-off-ului.

Cel mai disputat meci a fost al elvețienilor de la Berna, în Croația, unde au învins-o cu 2-1 pe Dinamo Zagreb, după 1-1 în prima manșă. Gazdele au deschis scorul din minutul 7 prin Hajrovic, dar Young Boys au revenit prin “dubla” lui Hoarau, în minutele 64 și 66.

În Ucraina, Dinamo Kiev a scos doar o remiză, 0-0 cu Ajax Amsterdam, care câștigase acasă cu 3-1 și olandezii merg mai departe.

La Atena, AEK a terminat tot la egalitate, 1-1 cu ungurii de la MOL Vidi, dar grecii s-au calificat fiindcă au câștigat în deplasare cu 2-1.

Miercuri seară, echipa lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic va juca acasă cu Benfica, după 1-1 la Lisabona.

Salzburg o primește pe Steaua Roșie Belgrad, cu care a fost egală în Serbia, 0-0, iar PSV Eindhoven va juca în Olanda cu BATE Borisov, pe care a învins-o în Belarus cu 3-2.

Toate meciurile încep la ora 22:00.