Confidenţialitate


Adrian Marcu va fi noul antrenor al Simonei Halep


Adrian Marcu va fi noul antrenor al Simonei Halep

Simona Halep a făcut anunţul chiar în ziua în care împlineşte 30 de ani. Anterior, informase că s-a despărţit de Darren Cahill după șase sezoane în care au colaborat în circuitul mondial.

Adrian Marcu, 59 de ani, este alegerea Simonei Halep, după ce tenismena a încheiat colaborarea cu australianul Darren Cahill.

Halep şi Adrian Marcu  au  mai colaborat și în 2013, perioadă în care sportiva a cucerit trei turnee consecutive. Este vorba despre New Haven, Moscova și Turneul Campioanelor de la Sofia.

De-asemenea, Daniel Dobre este în echipa Simonei, însă, în turnee, va fi însoţită de Adrian Marcu, un antrenor în care are încredere şi – potrivit sportivei – îi oferă linişte, înainte de meci.

Simona a anunțat că își dorește să mai joace în acest sezon, unul în care a stat mult timp pe tușă din cauza unei accidentări la gambă. Următorul turneu: 6-17 octombrie, Indian Wells.

 


Ultimele stiri
Turist de 56 de ani, salvat în Munții Făgăraș, în urma unei intervenții dificile, la peste 2.000 de…

Prima seară de proteste în Arad față de neregulile din justiție

Protest și în Constanța pentru o justiție fără corupție| Manifestanții au cerut demisia șefei Înaltei Curți, Lia Savonea

Laureatul premiului Nobel pentru Pace, Ales Bialiațki, eliberat de Belarus în cadrul unei înțelegeri cu SUA

Ministerul Sănătăţii: 7 din 8 probe de apă analizate de la Spitalul “Sf. Maria” din Iaşi, neconforme |…

Proteste pentru schimbări în justiție au loc vineri seară în București și în alte orașe din țară: „Susținem…

Ce dosare importante au avut unii dintre magistrații care au stat în spatele președintei Curții de Apel București…

Solidaritate între magistrați, după denunțarea problemelor din justiție. Patru judecători din Arad au semnat scrisoarea magistraților: „Există acele…

Vrancea: Două femei au ajuns la spital cu suspiciune de botulism. Medicii veterinari au prelevat probe din mâncarea…

Două tipuri de lapte praf pentru bebeluși au fost retrase din magazine, după găsirea unei bacterii care provoacă…