Confidenţialitate

Accident feroviar cu victime în Egipt


Accident feroviar cu victime în Egipt

Cel puțin 10 persoane au fost ucise și alte 15 au fost rănite într-un accident feroviar produs în Egipt, anunţă Euronews.

AFP anunţă un bilanţ de 15 decese.

Un tren de călători şi unul de marfă s-au ciocnit în provincia nordică Behaira, potrivit autorităţilor locale.

Cauza coliziunii este anchetată.

În urmă cu jumătate de an, două trenuri se ciocneau în apropiere de oraşul egiptean Alexandria, accident în urma căruia şi-au pierdut viaţa 42 de persoane şi peste 100 erau rănite.

Egiptenii se plâng de starea precară a reţelei feroviare, acuzând guvernele care s-au tot succedat după căderea dictatorului Hosni Mubarak că nu au investit suficient în siguranţa călătoriilor cu trenul.


Ultimele stiri
Mai multe școli din județul Mureș vor fi închise din cauza creșterii concentrațiilor de sare din Târnava Mică

Un pasager a supraviețuit tragediei din India, în urma prăbușirii unui avion cu peste 200 de pasageri la…

Premiu european pentru patrimoniu, acordat unui Centru cultural din Sibiu

Șase români, reținuți în România și Marea Britanie pentru trafic de persoane, proxenetism și spălare de bani

Victor Ponta ar putea primi despăgubiri de 125.000 de lei, pentru dosarul Turceni-Rovinari, în care a fost achitat…

Fostul primar al unei comune din Gorj, încarcerat în urmă cu câteva zile, va fi eliberat temporar. Cum…

A murit Radu Stroe, fost ministru de Interne. Acesta avea 75 de ani

Noi măsuri luate la Praid după ce în apă a crescut concentrația de sare. Ministrul Mediului: „S-a dispus…

România în Direct. Renunțăm la autostrăzi și spitale ca să nu crească taxele? | VIDEO

Un singur supraviețuitor după accidentul aviatic de lângă Ahmedabad



Abonează-te la notificări
Rămâi la curent cu ultimele știri și când nu ai site-ul deschis!
Acceptă notificările din fereastra ce apare, sau din bara de adresă a browserului tău.