Confidenţialitate


Vunk şi Prima TV lansează campania de mobilizare la vot „Ne facem auziţi!”


Vunk şi Prima TV demarează campania ‘Ne facem auziţi’, prin care invită românii, în mod special tinerii, să meargă la vot în zilele de 2 şi 16 noiembrie.

În ultimii ani, prezenţa românilor la vot a fost din ce în ce mai scăzută, reducându-se cu aproximativ 50% faţă de alegerile din 1990.

Motivele celor care aleg să stea acasă în ziua alegerilor sunt multiple: lipsa de încredere în clasa politică, lipsa de interes, resemnare, dar mai ales, certitudinea că votul lor nu contează.

Conel Ilie, solistul trupei Vunk, spune că în scrutinul din această toamnă ‘ne alegem omul care ne va reprezenta în toată lumea şi care va vorbi în numele nostru. Ne alegem omul care va fi răspunzător pentru România în care ne vom creşte copiii.

Cei care sunt acum studenţi, vor conduce România în câţiva ani. Le doresc să primească o ţară aşa cum şi-o construiesc chiar de-acum.’

‘Cu cât noi, cei care vom vota, vom fi mai mulţi, cu atât mai tare ne vom face auziţi. Am demarat această campanie împreună cu PrimaTV şi vă aşteptăm la vot, vă aşteptăm să vă pese de ţara în care trăim cu toţii şi să începem să o schimbăm’, afirmă cu încredere Cornel.

Prin această campanie, Vunk, Prima TV şi vedetele din show-biz-ul autohton invită tinerii români să meargă la vot, să se facă auziţi şi să se alăture astfel grupului oamenilor care contează pentru că votează.

Imnul campaniei Prima TV este cel mai nou single al trupei Vunk, ‘Ne facem auziţi’, lansat pe 22 septembrie.


Ultimele stiri
A început ședința pentru învestirea guvernului Veștea. Premierul desemnat: Avem nevoie urgentă de stabilitate./ Simion: „Părăsim această sală…

Guvernul a încheiat negocierile cu Comisia Europeană privind modificarea PNRR. Bolojan: „Există încă un risc de pierdere de…

Învestirea Guvernului Veștea, în linie dreaptă. Urmează ședința plenului reunit

Relația politică dintre PSD și AUR alarmează instituțiile europene. Daniel Buda: „Unul dintre cele mai periculoase momente de…

Alexandru Rogobete urmează să se întoarcă la șefia Ministerului Sănătății. Ce măsuri propune | AUDIO

Marian Neacșu, despre negocierile dintre Veștea și Simion: Cred că este o decizie corectă

Peiu anunță că se retrage din conducerea AUR dacă Simion decide să voteze învestirea Guvernului Veștea:

George Simion, după întâlnirea cu premierul desemnat: Suntem dispuși să facem eforturi. Condiția impusă președintelui

Adrian Veștea, după negocierile cu George Simion: Mergem mai departe cu învestirea

UE alocă peste 56 de milioane de euro fermierilor afectați de fenomene meteo extreme din cinci state. România,…