Vlad Chiriches a marcat primul sau gol pentru Tottenham

La scorul de 1-0 pentru gazde, in minutul 73, pe respingerea unui corner, fostul stelist a prins un sut de la 25-30 de metri cu piciorul stang iar mingea a sters radacina barei inainte de a intra in poarta. Holyby a marcat apoi golul victoriei si Tottenham a urcat pe locul al 6-lea.

Tot aseara, Pantilimon a marcat un autogol – a fost o minge deviata la scorul de 3-0 pentru Manchester City in deplasare la West Bromwich Albion. S-a incheiat 3-2 dupa ce portarul roman a fost invins in prelungiri si de un adversar.

Liderul Arsenal a trecut cu 2-0 de Hull iar Cheslea a castigat spectaculos, cu 4-3 in deplasare la Sunderland si ramane a 2-a in clasament la 4 puncte in urma tunarilor.

In fine, sa mai spunem ca Manchester United a pierdut pe teren propriu, 0-1 cu Everton.