Victorii pentru Paris St. Germain si Juventus Torino in prima mansa din optimile UCL

Urmarita din tribune de David Beckham, formatia franceza pregatita de Carlo Ancelotti s-a impus 2 la 1 in deplasare la Valencia. PSG a condus 2-0 la pauza dupa golurile marcate de Lavezzi si Pastore insa Rami a redus din diferenta in minutul 90 iar Ibrahimovic a fost eliminat, urmind sa rateze returul de la Paris.

Juventus a cistigat 3 la 0 pe terenul scotienilor de la Celtic Glasgow. Alessandro Matri a deschis scorul inca din minutul 3 iar Marchisio si Vucinic au rezolvat victoria italienilor in ultimul sfert de ora.

Astazi se joaca celalalte partide tur din optimile Champions League: Real Madrid – Manchester United si Sahtior Donetk – Borussia Dortmund.