Victorii pentru Paris St. Germain si Juventus Torino in prima mansa din optimile UCL

Atit PSG cit si Juve au cistigat in deplasare, la Valencia respectiv Celtic Glasgow

Urmarita din tribune de David Beckham, formatia franceza pregatita de Carlo Ancelotti s-a impus 2 la 1 in deplasare la Valencia. PSG a condus 2-0 la pauza dupa golurile marcate de Lavezzi si Pastore insa Rami a redus din diferenta in minutul 90 iar Ibrahimovic a fost eliminat, urmind sa rateze returul de la Paris.

Juventus a cistigat 3 la 0 pe terenul scotienilor de la Celtic Glasgow. Alessandro Matri a deschis scorul inca din minutul 3 iar Marchisio si Vucinic au rezolvat victoria italienilor in ultimul sfert de ora.

Astazi se joaca celalalte partide tur din optimile Champions League: Real Madrid – Manchester United si Sahtior Donetk – Borussia Dortmund.