Vasile Miriuta a demisionat de la CFR Cluj

Antrenorul precizeaza ca a semnat un contract cu echipa maghiara ETO Gyor. El este mandru ca lasa CFR-ul pe locul al doilea in Liga Intai si precizeaza ca jucatorii de care a fost mai apropiat stiau de cateva zile ca se vor desparti. Echipa se confrunta cu mari probleme financiare iar fotbalistii sunt neplatiti de cateva luni. In partida de ieri cu ultima clasata, Ivanovski a reusit o dubla iar Tade si Javzici au marcat celelalte goluri.

Petrolul Ploiesti ramane pe locul al 3-lea dupa 2-0 in cel mai interesant meci al rundei, cu ASA Tg Mures. Albin si Geraldo au inscris in minutele 16 si 21.

Tot ieri, FC Botosani s-a impus cu 2-1 in deplasare la Pandurii Tg Jiu, golul victoriei fiind marcat de Vasvari din penalty, in minutul 86.