Confidenţialitate


Summer Camp Brezoi: Concertele Hippie Nights vor avea loc în perioada 23 – 26 iulie


Summer Camp Brezoi: Concertele Hippie Nights vor avea loc în perioada 23 – 26 iulie

Iubitorii de activități în natură și de muzică bună sunt așteptați, zilele următoare, la Brezoi.

În perioada 23-26 iulie se vor putea relaxa la Hippie Nights, un eveniment organizat în aer liber, la Summer Camp Brezoi.

Seria concertelor va debuta joi, 23 iulie cu The Crawlers, Liviu Stanciu Blues Explosion, George Baicea Blues Band și Electric Band.

Vineri vor urca pe scenă Soul Serenade, Ride on Band, Maria Cojocaru & The Swingers și Rares Totu’s Midnight Sun, iar sâmbătă Andrei Cerbu & The Rockin’ Groove, The Southern Cockroaches, Adi Bărar, Mike Godoroja & Blue Spirit și invitații speciali Marius Mihalache, Arabela Nicolau, Cristea Eugen și Marcian Petrescu.

Ultima zi de concerte va aduce pe scena de la Brezoi trupele PrazZ’n’Blues, Roadkill Soda, Stones Free By Florin Ochescu și Speak Floyd. Maestrul de ceremonii va fi cunoscutul compozitor, interpret de muzică blues și producător muzical, Mike Godoroja.

Biletele și abonamentele au fost puse în vânzare pe platforma de ticketing iabilet.ro. Numărul de spectatori este limitat la 500 de persoane.

Summer Camp Brezoi oferă posibilitatea de campare cu cortul și rulota. Organizatorii au implementat toate măsurile speciale care se aplică în perioada pandemiei pentru desfășurarea în siguranță a activităților.

“Ne dorim foarte tare să oferim o variantă sigură de petrecere a timpului liber, iar locația ne permite să aplicăm toate măsurile de distanțare necesare, astfel încât fiecare participant să poată viziona concertele în siguranță.

Hippie Nights va fi un eveniment special, organizat pentru toți aceia care doresc să evadeze în natură, să se bucure de muzică bună și să își recapete buna dispoziție.

Chiar dacă trăim sub imperiul unei întregi suite de limitări, vrem să ne bucurăm cu seninătate de acest eveniment și să aducem multă energie bună atât spectatorilor cât și artiștilor”, precizează Răzvan Mihai-Mugescu, managerul Summer Camp Brezoi.

Summer Camp Brezoi va fi la dispoziția turiștilor, în fiecare zi, pe toată perioada verii, beneficiind de 6000 de metri patrați destinați concertelor în aer liber și teraselor, zonă de camping pentru corturi și rulote, zonă de plajă pe malul râului Lotru, parc cu loc de joacă pentru copii și teren de sport. Iubitorii de drumeții pot descoperi frumusețea Văii Lotrului, o zonă cu obiective și trasee turistice numeroase.

Hippie Nights este un eveniment organizat de asociația MENTOR ROCK și Aby Stage Events, în parteneriat cu Primăria Oraşului Brezoi.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”