Confidenţialitate


Ştirile zilei de 18 martie 2016 în 30 de secunde – VIDEO


Ştirile zilei de 18 martie 2016 în 30 de secunde – VIDEO

Europa FM prezintă cele mai importante ştiri ale zilei de vineri, 18 martie, într-un rezumat video de 30 de secunde:

AVERTISMENT – Comisia Europeană a emis o alertă privind posibila existență a bacteriei E.Coli în brânza de oaie din România. Toate statele Uniunii sunt sfătuite să facă verificări.

CORN ȘI LAPTE – Ministerul Educației nu renunță la programul “Cornul și Laptele“, ci doar îl completează cu o masă caldă. Așa anunță ministrul Adrian Curaj la Europa FM.

STATISTICĂ – Mai bine de 85,000 de copii sunt afectaţi de plecarea părinţilor la muncă în străinătate. Anul trecut, 13,500 au fost supuși abuzurilor, neglijaţi sau exploataţi.

ALEGERI LOCALE – PSD și-a stabilit candidații pentru Primăria Capitalei. Pentru funcția de primar general va candida Gabriela Firea.

CRIZA REFUGIAȚILOR – Preşedintele Consiliului European, Donald Tusk, este pe cale să prezinte forma finală a acordului cu Turcia referitor la soarta refugiaților.


Ultimele stiri
Statele Unite permit tranzacţiile cu benzinăriile Lukoil din afara Rusiei până la sfârşitul lunii aprilie

Neamț: Autocamion cuprins de flăcări în mers, în comuna Pipirig | VIDEO

Diana Buzoianu exclude varianta demisiei după criza apei de la Paltinu: „În acest caz nu există nicio urmă…

Patru drone militare neidentificate au încercat să se apropie de avionul în care se afla Volodimir Zelenski |…

Cerealele din Europa, pline de substanțe chimice: Concentrațiile sunt de 100 de ori mai mari decât în apa…

București: Bărbat decedat după ce a fost lovit de o motocicletă în Pasajul Unirii

Ucraina acuză Rusia că trimite copii ucraineni din teritoriile ocupate în tabere de „reeducare” din Coreea de Nord…

Portretul lui Moș Nicolae: Cum îl descriu copiii și cum și-l amintesc adulții. Copil: „Cred că este invizibil”…

Nicușor Dan a trimis Parlamentului, pentru reexaminare, legea privind combaterea extremismului | AUDIO

STUDIU: Peste jumătate dintre europeni se tem că Rusia le-ar putea ataca țara, în timp ce doar 19%…