Steaua – Rio Ave 2-1

Paradoxal, emotiile pentru calificare au crescut. Asta pentru ca Aalborg a castigat surprinzator cu 3-0 meciul de pe teren propriu cu Dinamo Kiew si in acest moment fiecare dintre cele 3 echipe are cate 6 puncte. Steaua mai are de jucat in deplasare la Rio Ave si Aalborg si acasa cu Dinamo Kiew.

Revenind la meciul de aseara, Rusescu a marcat amebele goluri ale ros-albastrilor in prima repriza, din pasele lui Latovlevici. Potrughezii au inscris imediat dupa pauza iar apoi le-au dat emotii stelistilor pana la final dar nu au reusit sa egaleze. Stanciu a nimerit bara in ultima faza. Costel Galca nu i-a purtut folosi pe Chipciu si Varela, accidentati, iar Adi Popa a iesit si el lovit de pe teren.