Steaua – Molde 2-0

Cu 45.000 de suporteri in tribunele Arenei Nationale, ros-albastrii s-au impus inca din prima repriza, prin golurile marcate intr-un interval de doua minute de Chiriches si Rusescu. Primul a reusit o foarfeca spectaculoasa din centrul careului in timp ce al doilea a deviat subtil la un sut-centrare expediat de Latovlevici.

Echipa lui Laurentiu Reghecampf a mai avut o bara la 0-0 iar dupa pauza Cristi Tanase a irosit un penalty, lovitura de la 11 metri fiind aparata de portarul norvegienilor.

Steaua se mentine pe primul loc in grupa E si s-a distantat la cinci puncte fata de favorita VfB Stuttgart, care ramine pe ultimul loc dupa ce a scos doar o remiza alba acasa cu FC Copenhaga. Danezii ocupa pozitia a doua, la trei lungimi in urma Stelei.