Steaua – Ceahlaul 2-1

Ros-albastri nu au mai stralucit, la fel ca in partidele cu Petrolul si Vardrad, cand s-au impus cu 3-0 si au ratat numeroase ocazii. Acum, Adi Popa a deschis repede scorul , prin Adi Popa, in minutul 11 iar Georgevski a facut 2-0 in minutul 27 dupa care stelistii si-au mai creat putine ocazii. Veteranul Jula a marcat pentru Ceahlaul inainte de pauza. Reghecampf a spus ca mijlocasii sai au pierdut nepermis de multe mingi si isi doreste ca pe viitor jucatorii care intra pe teren sa aiba alta atitudine. El i-a inlocuit la pauza pe Stanciu si Pintilii, cu Iancu respectiv Prepelita. Vlad Chiriches a suferit o accidentare usoara la incalzire si a fost menajat, fiind titularizat Gardos.

Tot ieri in etapa inaugurala a noii editii de campionat, Pandurii Tg Jiu a invins-o cu 3-1 pe FC Brasov iar Sageata Navodari a debutat cu o victorie in Liga Intai, 1-0 cu Gaz Metan Medias.

Astazi se mai joaca 3 meciuri: FC Botosani – CFR Cluj de la ora 17, u Cluj – Petrolul Ploiesti de la 19 si Viitorul – Astra de la 21:30.