Steaua – Astra Giurgiu 3-1

Budescu a egalat imediat dupa pauza, partida s-a echilibrat, dar Gardos a miscat dinnou tabela in minutul 75 pentru ca la scurt timp Piovaccari sa dea lovitura decisiva dupa un contra atac purtat de Popa. De mentionat ca pe final au fost eliminati pentru al doilea galben Pintilii si De Amorim. In tribunele Arenei Nationale au fost 14 000 de spectatori.

Antrenorul Astrei, Daniel Isaila a spus ca greselile individuale din defensiva sa au facut diferenta in timp ce Reghecampf considera ca experienata superioara a Stelei si-a spus cuvantul.

Cele doua pretendente la titlu se vor confrunta dinnou, la Giurgiu, sambata de la ora 18:30, restanta din etapa a 2-a. Deocamdata Steaua este pe locul al 2-lea, la 3 puncte de Astra dar mai are de jucat cu Concordia Chiajna si U Cluj, ambele pe teren propriu.