Steaua – Aalborg 6-0

In prima repriza danezii au ratat cateva ocazii uriase, doua unu la unu cu Arlauskis, eroul ros-albastrilor pana la pauza, cand a fost 0-0.

Costel Galca a mutat ofensiv, l-a scos pe Rapa si l-a introdus pe Rusescu iar efectul a fost imediat. Sanmartean a deschis scorul cu un sut-centrare in minutul 51. Aalborg a ripostat cu o bara iar apoi Steaua s-a dezlantuit si a mai marcat de 5 ori in interval de 16 minute. Keseru a fost vedeta festivalului de goluri…mai intai a obtiunut un penalty si eliminarea portarului advers iar apoi a reusit o tripla. Rusescu a transformat lovitura de pedeapsa si a mai inscris si el o data iar Chipciu a oferit 3 pase decisive.

In celalalt meci din grupa, Dinamo Kiew a castigat cu 3-0 in deplasare la Rio Ave. Steaua va juca in Ucraina urmatoarea partida continentala.