Steaua a pierdut cu 0-2 amicalul cu Qarabag

Steaua a fost învinsă cu 2-0 în amicalul cu azerii de la Qarabag, jucat în stagiul de pregătire din Turcia. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a primit primul gol după o lovitură liberă în minutul 25, iar în repriza secundă a fost prinsă descoperită la un contraatac rapid.
Steaua a început partida cu un 11 în care a intrat și Denis Alibec, adus în această iarnă de la Astra Giurgiu. Echipa a fost schimbată complet la pauză, însă din lot nu a făcut parte și celălalt atacant, transferat de la Dinamo, Harlem Gnohere, care se antrenează încă separat, împreună cu Florin Tănase, incomplet refăcut după o accidentare.
În următorul meci amical, Steaua o va întâlni la 24 ianuarie pe Vardar Skopje din Macedonia.