Rezultate inregistrate in Liga Campionilor

Mircea Lucescu a reusit sa o tina in frau pe Bayern Munchen cu Sahtior Donetsk la Lvov.

Echipa germana a avut ocaziile mai mari dar a ramas in 10 din minutul 65 cand Xabi Alonso a primit al doilea cartonas galben.

Tot aseara, Paris Saint Germain si Chelsea au remizat 1-1. Londonezii au deschis scorul prin Ivanovici in minutul 36 iar Cavani a egalat in minutul 54.

Meciurile retur sunt programate la 11 martie.

Diseara se joaca alte doua partide: FC Basel – FC Porto si Schalke 04 – Real Madrid. Un portar de numai 19 ani va trebui sa ii opreasca pe Ronaldo, Benzema si Bale… Fahrmann si Giefer sunt accidentati astfel ca Wellenreuther va fi dinnou titular, la fel cum s-a intamplat si in ultimele doua meciuri din Budesliga, in care a primit insa un singur gol.