Rezultate din Liga Campionilor

Claudiu Keseru a înscris împotriva lui Arsenal dar Ludogorets Razgrad a pierdut cu 2-3 pe teren propriu.
Keseru a făcut 2-0 în minutul 15, la scurt timp după ce Jonathan Cafu a deschis scorul. Atacantul român a ajuns la 8 goluri în ultimele 4 meciuri jucate. În precedentele 20 el a marcat de 6 ori. Revenind la meciul de aseară, Arsenal a egalat până la pauză iar Ozil a marcat golul victoriei după o acțiune pe cont popriu în minutul 88.
Londonezii sunt deja calificați în optimi la fel și Paris Saint Germain, care s-a impus cu 2-1 în deplasare la FC Basel.
În derby-ul rundei, Manchester City și-a luat revanșa după umilitorul 0-4 de pe Camp Nou și a învins-o cu 3-1 pe FC Barcelona. Messi a marcat primul dar apoi gazdele au profitat din plin de defensiva catalană improvizată, din care au lipsit accidentații Pique, Alba și Mathieu. Gudogan a reușit o dublă iar De Bruyne a transformat o lovitură liberă. În celălalt meci din grupă Borussia Moenchengladbach și Celtic Glasgow au remizat 1-1.
Finalista ediției precedente, Atletico Madrid a învins-o greu pe FK Rostov, 2-1, dublă Griezmann, golul victoriei în minutul 93. La ruși, Andrei Prepeliță a intrat în finalul primei reprize. Atletico are maximum de puncte după 4 etape iar Bayern Munchen este deasemenea deja calificată, cu 9 puncte, după 2-1 în deplasare la PSV Eindhoven.
În fine, Besiktas – Napoli 1-1 și Benfica – Dinamo Kiew 1-0 au fost rezultatele grupei B în care Benfica și Napoli au câte 7 puncte, Besiktas 6 iar Dinamo Kiew unul singur.