Rezultate din Liga Campionilor

A fost 1-1 iar elvetienii au condus la pauza. Markovici a fost eliminat in minutul 60 si , in inferioritate numerica, Gerard a reusit doar sa egaleze din lovitura libera in minutul 81. Basel merge mai departe alaturi de Real Madrid, care a invins-o cu 4-0 pe Ludogorets Razgrad. Liderul bulgarilor, Marcelinho a fost eliminat in minutul 18 pentru un hent pe linia portii iar Cosmin Moti a fost integralist. Au marcat Ronaldo, Bale, Arbeloa si Medran iar Real Madrid a ajuns la 19 victorii consecutive in toate competitiile si a doborat recordul detinut pana acum de FC Barcelona.

AS Monaco s-a calificat in primavara dupa ce a castigat meciul decisiv cu Zent St Petersburg, 2-0. Echipa din Monte Carlo avea nevoie doar de o remiza, dar asa a incheiat pe primul loc in grupa fiindca Bayer Leverkussen a facut 0-0 in deplasare la Benfica Lisabona.

Tot 0-0 s-a incheiat si Juventus Torino – Atletico Madrid in timp ce Olympiakos Pireu a trecut cu 4-2 de Malmo si si-a adjudecat locul 3, pentru Europa League.

In fine, Galatasaray a mai suferit o infranegre usturatoare, 1-4 acasa cu Arsenal Londra iar Borussia Dortmund a remizat 1-1 cu Anderlecht Bruxelles.

Diseara se vor juca ultimele 8 meciuri din grupele Ligii Campionilor.