Rezultate din Liga Campionilor

Bayern a invins-o din nou pe AS Roma, de aceasta data doar cu 2-0, marcatori Ribery si Levandovski. Intre timp, Manchester City a pierdut pe teren propriu, 1-2 cu CSKA Moscova. Golurile s-au marcat in prima repriza iar campioana Angliei a ramas in 9 pana la final dupa ce Fernandinho si Toure au fost eliminati. Lupta este apriga -CSKA si Roma au cate 4 puncte, City numai doua.

FC Barcelona s-a impus cu 2-0 in deplasare la Ajax Amsterdam. Lionel Messi a inscris ambele goluri si a egalat recordul detinut de Raul Gonzalez, cu 71 de goluri marcate in Liga Campionilor. Cristiano Ronaldo are 70. Paris Saint Germain este lidera, cu un punct peste Barcelona, dupa ce a trecut cu 1-0 de Apoel Nicosia, gol marcat de Cavani in secunda 38, cel mai rapid al editiei.

Sahtior Donetsk a facut dinnou scor cu BATE Borisov, 5-0, iar Luiz Adriano a marcat ultimele 3 goluri si a devenit primul fotbalist care reuseste doua hattrickuri la rand in Champions League. Amintim, acum doua saptaman in Belarus el a inscris de 5 ori. Echipa lui Mircea Lucescu mai are nevoie de un punct pe teren propriu cu Atletic Bilbao pentru a se califica mai departe. Bascii au pierdut acasa, 0-2 cu FC Porto.

Sporting Lisabona a razbunat infrangerea scandaloasa de la Gelsenkirchen si a invins-o pe Schalke 04 cu 4-2. In fine, Chelsea Londra a remizat 1-1 in deplasare la Maribor, unde gazdele au condus din minutul 50 iar Hazard a ratat un penalty spre finalul partidei. Chelsea are 8 puncte, Schalke 5, Sporting 4 si Maribor 3.