Rezultate din etapa a doua a Ligii Intai

Astra Giurgiu a preluat pozitia de lider in Liga Intai, invingatoare la scor in etapa a doua.

Echipa lui Daniel Isaila s-a impus 5-0 acasa cu FC Brasov si are maximum de puncte, fara gol primit in primele doua partide.

Gaman, autor al unei duble, a punctat aseara alaturi de Seto, Enache si Bukari. Oaspetii au incheiat partida in zece, dupa eliminarea lui Vagner pentru al doilea galben.

Petrolul Ploiesti a obtinut de asemenea o victorie categorica, 4-1 la vizita lui FC Botosani, si a urcat pe locul doi.

Adi Mutu a deschis scorul inca din minutul 2 iar Albin si Toto Tamuz au facut 3-0 in primul sfert de ora. Batin a redus din diferenta pina la pauza, insa tot gazdele au avut ultimul cuvint, Tamuz reusind dubla in minutul 61.

Petrolul si Astra sunt acum avantajate la golaveraj fata de Steaua, care a cistigat simbata 3-1 cu CS Universitatea Craiova.

CFR Cluj a coborit pe locul 4 dupa ce a scos doar o remiza alba in deplasare la Pandurii Targu Jiu, care cu doua egaluri si se afla pe pozitia a zecea.

Gorjenii au beneficiat ieri de un penalty insa lovitura batuta de Iorga a fost aparata de Felgueiras.

Etapa a doua se incheie luni cu partidele Gaz Metan Medias – CSMS Iasi si U Cluj – Dinamo.