Rezultate din etapa a 3-a a Ligii Campionilor

Steaua a remizat 1-1 cu Basel, care a deschis scorul in debutul reprizei secunde. Tatu a egalat in minutul 88.

Londonezii au 6 puncte, la fel ca echipa germana, Basel 4 iar Steaua un singur punct.

Situatie complicata in grupa F: Borussia Dortmund a castigat cu 2-1 in deplasare la Arsenal in timp ce Napoli a facut acelasi scor la Marseille. Borussia, Arsenal si Napoli au cate 6 puncte, francezii niciunul.

Intr-un alt meci interesant, AC Milan si FC Barcelona au remizat 1-1 , marcatori Robinho si Messi, in primele 25 de minute. In cealalta partida a grupei Celtic Glasgow a trecut cu 2-1 de Ajax.

In fine, FC Porto a cedat pe teren propriu, 0-1 cu Zenit St Petersburg iar Atletico Madrid s-a impus fara probleme la Viena cu 3-0.