Rezultate din etapa a 3-a a Ligii 1

Pandurii Targu-Jiu a trecut pe primul loc in Liga 1 in etapa a 3-a a Ligii Intai, dupa ce a invins-o greu, cu 2-1 pe Otelul Galati. Oaspetii pregatiti de Ionut Badea au deschis scorul prin Astafei in prima parte iar echipa olteana antrenata de Cristi Pustai a revenit abia dupa ce au fost bagati pe gazon titularii, marcand prin Paraskevas si Matulevicius in prelungiri cand a sters usor o minge trimisa de Eric din lovitura libera. Tot duminica Petrolul Ploiesti nu a fortat cu FC Brasov, cu care a remizat 0-0, scorul zilei fiind facut de Astra, care a invins-o cu 5-2 pe Corona la Brasov. Pentru giurgiuveni Fatai si Budescu a realizat ‘duble’, fiind completati de De Amorim, iar Corona a punctat prin Stanescu si Ene. Brasovenii au jucat in 10 din minutul 65, dupa al 2-lea galben primit de Damian. In aceasta etapa se vor juca luni ultimele 3 meciuri: ACS Poli Iasi – Gaz Metan de la ora 19:00, Viitorul Constanta- Dinamo la 19:30 si Vaslui cu CFR Cluj de la 21:30.