Rapid – Petrolul Ploiesti 0-2

Rivalitatea istorica dintre cele doua echipe a generat o atmosfera electrizanta in Giulesti unde jocul a fost intrerupt in cateva randuri pentru ca suporterii aruncau in teren torte. Alb-visinii si-au pierdut la incalzire capitanul, pe veteranul Daniel Pancu, nevoit sa ramana in afara terenului din cauza unor dureri la spate.

Dore si Romario au marcat golurile Petrolului in interval de 7 minute la jumatatea reprizei secunde.

Alaturi de detinatoarea trofeului, in sferturi s-a calificat si Dinamo, care a trecut lejer de Chindia Targoviste, 5-0. Joel Thomas si Durimel au reusit cate o dubla iar Lazar a marca si el o data, toti 3 fiind la primele goluri pentru alb-rosii.

In fine, Otelul Galati s-a calificat in sferturile Cupei dupa 2-1 cu Corona Brasov – ambele reusite apartinandu-i brazilianului Henrique.