Rapid – CFR Cluj 1-2

Veteranul Daniel Pancu a deschis scorul pentru gazde inca din minutul 10, dupa ce tot el a ratat un penalty. Farebory Dore, a egalat in minutul 79 iar apoi Chanturia a marcat golul victoriei. In minutele de prelungire Dore a fost eliminat.

Si fosta echipa a congolezului, Petrolul Ploiesti isi continua parcursul in Cupa, dupa 3-2 la Botosani cu Rapid CFR Suceava. Divizionara secunda a egalat in minutul 56 dupa ce Ipsa marcase primul inainte de pauza. Petrolul a reactionat imediat si a mai inscris de doua ori in interval de 3 minute.

Pandurii Tg Jiu s-a impus cu 3-2 in deplasare la Otelul Galati, care a condus cu 2-1 pana in minutul 88 cand Erico a egalat. In debutul primei reprize de prelungiri, Elton a marcat golul decisiv.

Amintim in sferturile Cupei s-au mai calificat CS Mioveni, U Cluj, Steaua, CS U Craiova si ASA Tg Mures.