Rapid – ASA Tg Mures 1-2

Hora a deschis scorul in minutul 70, Manolov a facut 2-0 iar Sapunaru a marcat pentru gazde in minutul 89, imediat dupa ce Marius Constantin a fost eliminat de la mureseni.

Rapid ramane pe locul al 15, la 5 puncte de ultima pozitie salvatoare, ocupata acum de Concordia Chiajna – invinsa ieri cu 3-0 de FC Botosani. A fost primul meci fara Marius Sumudica si cu Marius Baciu pe banca ilfovenilor, care au jucat in 10 de la jumatatea primei reprize, cand Musat a fost eliminat. Golurile au fost inscrise in repriza secunda de Vasvari, Rosu si Hadnagy.

Gaz Metan Medias ramane prima sub linie dupa ce a pierdut si in deplasare la FC Viitorul, 0-1, marcator Bonilla in minutul 71. Echipa lui Hagi a urcat pana pe locul 7, la 8 puncte de zona retrogradarii.

Astazi se joaca ultimele meciuri din etapa a 25-a: FC Brasov – Ceahlaul, Pandurii Tg Jiu – Astra si Steaua – Petrolul Ploiesti.